Pri Radio Qe Ju Ndjek Pas Kudo Qe Shkoni
<Promovo Biznesin tuaj> keni deshirë që biznesi juaj të ecë më mir dhe të ka më shumë sukses, atëher na kontaktoni në Whatsup: +383 45 847 788 . Me një ekipë profesionale dhe nga audienca e ndegjueshmërisë, ne ju ofrojm një shërbim profesional. na kontaktoni në Whatsup: +383 45 847 788 .

Month: October 2023

9 Results / Page 1 of 1

Background

Aktuale

Irani paralajmëron SHBA-në se “nuk do të kursehet” nëse vazhdon lufta në Gazë

  Ministri i Jashtëm iranian, Hossein Amirabdollahian, ka paralajmëruar në Kombet e Bashkuara të enjten se nëse nuk përfundon hakmarrja e Izraelit kundër grupit militant palestinez Hamas në Rripin e Gazës, atëherë Shtetet e Bashkuara “nuk do të kursehen nga ky zjarr”. “I them sinqerisht burrështetasit amerikan, që është duke e menaxhuar gjenocidin në Palestinë, që ne nuk e mirëpresim zgjerimin e luftës në rajon. Mirëpo nëse gjenocidi në Gazë vazhdon, ata nuk do të kursehen nga ky zjarr”, ka […]

todayOctober 27, 2023 1

Aktuale

Ushtria serbe afër Kosovës, vjen paralajmërimi: Le ta provojnë prapë! Ja çfarë do t’u ndodhë

Eksperti i sigurisë, Ilir Kulla, ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin “Review” në Euronews Albania, ku foli në lidhje me situatën në veri të Kosovës. Kulla tha se shtimi i forcave të ushtrisë serbe në kufi me Kosovën, është thjesht një shoë, pasi Serbia e ka provuar disa herë luftën dhe ka humbur. Sipas tij nëse Serbia sulmon Kosovën, atëherë ajo do të ndahet akoma më shumë në territore më të vogla. “Pas kësaj që pësuan para një […]

todayOctober 1, 2023 9

Aktuale

Gashi ‘godet’ Buzhalën pas sulmit terrorist në Banjskë, vjen me një kërkesë për policinë dhe prokurorinë

Analisti Lirim Gashi ka komentuar pushimin vjetor që gazetari Berat Buzhala ka marrë ditët e fundit. Sipasj tij, Buzhala ka marrë pushim vjetor kur ndodhi sulmi terrorist në Banjskë “sepse ju kanë sos rrenat, intrigat, mashtrimet dhe manipulimet”. Gashi kërkoi që policia dhe prokuroria ta merr në pyetje dhe ta detyrojë atë ta pranoj se “kush e ka frymëzu dhe sa e ka pagu për më qenë kaq tradhtar” Krahas kësaj, tha se Buzhala bashkë me Baton Haxhiun duhet të […]

todayOctober 1, 2023 7 2

Aktuale

Lokacionet e objekteve të lidhura me Radoiçiqin

Të lidhura me Radoiçiqin ka bastisur disa objekte që besohet se janë në pronësi të politikanit dhe biznesmenit serb të Kosovës, Millan Radoiçiq. Ai është i dyshuari kryesor për sulmin e armatosur në Banjskë të Zveçanit, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Policia bastisi një shtëpi pranë liqenit të Ujmanit, në komunën e Zubin Potokut, një restorant në Mitrovicë të Veriut, një shtëpi në Zveçan, si dhe disa objekte në Spitalin e Mitrovicës së Veriut Të gjitha këto bastisje lidhen […]

todayOctober 1, 2023 3

Aktuale

Osmani në La Repubblica për ushtrinë serbe afër kufirit: S’e kemi parë në 25 vitet e fundit, e paprecedentë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për La Repubblika, ka folur për sulmin terrorist në veri, ku u vra rreshteri Afrim Bunjaku, një polic u plagos dhe dy të tjerë u lënduan. Ajo ka thënë se Serbia më 24 shtator ka kryer akt agresioni dhe se po përgatitet të kryejë një tjetër, duke dërguar ushtrinë afër kufirit. Osmani ka thënë se kjo është e paprecedentë. “Ka prova të pakundërshtueshme. Serbia ka kryer një akt agresioni më 24 dhe […]

todayOctober 1, 2023

Aktuale

Vuçiq: Dëshmitë për ngjarjet në Banjskë dalin “brenda 24 orëve”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha të dielën se “brenda 24 orëve” ai do t'ia paraqesë publikut “provat dhe tregimet e dëshmitarëve që ishin në vendin e ngjarjes” gjatë sulmit kundër Policisë së Kosovës në fshatin Banjskë në veri të Kosovës.   Në një video të publikuar në Instagram, ai ka theksoi se “Serbia nuk do të qetësohet derisa të dihet e vërteta për atë që ndodhi në Banjskë”, ku mbetën të vrarë një polic i Kosovës dhe të paktën tre sulmues serbë […]

todayOctober 1, 2023 642 11 14

Bota

Sulmi terrorist në veri, Vrajolli: Dialogu tash e tutje duhet të vazhdoj me vija të kuqe

Drejtori Ekzekutiv i Qendrës Kosovare për Studime të Sigurisë, Mentor Vrajolli ka thënë se pas sulmit që ndodhi në veri, procesi i dialogut duhet të vazhdoj me vija të kuqe. Ai ka shtuar se në këto rrethana, BE-ja ka parë në mënyrë më të përafërt potencialin e konfliktit. Këto komente Vrajolli i bëri në një intervistë për “Përballje” në Telegrafi me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu. “E kanë parë se një qëndrim favorizues në raport me Serbinë nuk prodhon situatë të mirë […]

todayOctober 1, 2023 5

Aktuale

Fondi “i pavërejtshëm” për veriun

Tash e dhjetë vjet, për komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës janë grumbulluar mbi 14 milionë euro, të destinuara për zhvillim ekonomik dhe investime në infrastrukturë, por zona vazhdon të mbetet vatër tensionesh.   Paratë janë pjesë e të ashtuquajturit Fond Zhvillimor i Mirëbesimit, për të cilin Kosova dhe Serbia janë pajtuar në vitin 2013, në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve.   Qëllim i këtij fondi është t’i zhvillojë dhe integrojë komunat Mitrovicë e Veriut, Zveçan, […]

todayOctober 1, 2023 116 12 12

Bota

NATO miraton forca shtesë pas tensioneve në veri/ Ky është paralajmërimi – ja çfarë mund të fshihet pas këtij vendimi

Tensionet në veri u rritën sërish nga 24 shtatori, kur grupe të armatosura sulmuan policinë e Kosovës në fshatin Banjskë, duke lënë të vrarë rreshterin Afrim Bunjaku.   Në përleshjet që pasuan mbetën të vrarë edhe tre terroristë.   Përgjegjësinë për organizimin e sulmit e mori Millan Radoiçiq, nënkryetar i deritashëm i Listës Serbe - partisë më të madhe të serbëve në Kosovë, e cila funksionon me mbështetjen e Beogradit zyrtar. E të gjendur me këtë situatë NATO njoftoi të […]

todayOctober 1, 2023 61 4 9

0%