Pri Radio Qe Ju Ndjek Pas Kudo Qe Shkoni
<Promovo Biznesin tuaj> keni deshirë që biznesi juaj të ecë më mir dhe të ka më shumë sukses, atëher na kontaktoni në Whatsup: +383 45 847 788 . Me një ekipë profesionale dhe nga audienca e ndegjueshmërisë, ne ju ofrojm një shërbim profesional. na kontaktoni në Whatsup: +383 45 847 788 .

Aktuale

Përditësimet për luftën në Lindjen e Mesme – Huthi publikojnë video të raketave që lëshohen drejt Izraelit

todayNovember 1, 2023 10

Background
share close

Pamjet dhe videot nga zona kufitare e Rripit të Gazës dhe Izraelit po tronditin botën. Sulmi i Hamasit ndaj Izraelit çoi në një përshkallëzim të ri të dhunës. Ushtria izraelite nisi një operacion të pamëshirshëm ushtarak kundër Rripit të Gazës më 9 tetor.

 

1 nëntor 2023, ora 12:53

Ora 12:53

Përgjigjja ndaj sulmeve të Houthi: Ushtria izraelite vendos anije luftarake me raketa në Detin e Kuq

Ushtria izraelite thotë se ka vendosur anije luftarake me raketa në Detin e Kuq. Lëvizja është me sa duket një përgjigje ndaj veprimeve të Houthis në Jemen, të cilët njoftuan të martën se kishin gjuajtur raketa dhe drone në Izrael. Ata thuhet se e kanë kërcënuar Izraelin me hapa të tillë të mëtejshëm. Huthi, të cilët kontrollojnë pjesë të Jemenit, mbështeten nga Irani.

Imazhet e publikuara nga ushtria izraelite të mërkurën X tregojnë anije korveta të klasit Saar që patrullojnë pranë portit të Eilat në Detin e Kuq. Izraeli ka qasje të ngushtë në Detin e Kuq përmes qytetit port të Eilat.

 

Written by: admin

Rate it

Similar posts

Aktuale

Udhëheqësit botërorë që po marrin pjesë në Forumin Ekonomik Botëror (WEF) në Davos do të diskutojnë rreth një pandemi të mundshme që mund të shkaktojë 20 herë më shumë

Sëmundja X nuk ekziston, por termi përdoret për të planifikuar një epidemi ndërkombëtare hipotetike të ardhshme të shkaktuar nga një patogjen që ende nuk dihet se shkakton sëmundje te njerëzit, siç përcaktohet nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). OBSH-ja paralajmëron se sëmundja e panjohur X mund të shkaktojë 20 herë […]

todayJanuary 17, 2024 20

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%