Pri Radio Qe Ju Ndjek Pas Kudo Qe Shkoni
<Promovo Biznesin tuaj> keni deshirë që biznesi juaj të ecë më mir dhe të ka më shumë sukses, atëher na kontaktoni në Whatsup: +383 45 847 788 . Me një ekipë profesionale dhe nga audienca e ndegjueshmërisë, ne ju ofrojm një shërbim profesional. na kontaktoni në Whatsup: +383 45 847 788 .

Aktuale

Kina ka thënë së fundmi se çdo shkelje e sovranitetit të Iranit do të shkaktojë një përgjigje nga Pekini

todayNovember 6, 2023 2

Background
share close

 

 

Veçanërisht, Kina ka thënë së fundmi se çdo shkelje e sovranitetit të Iranit do të shkaktojë një përgjigje nga Pekini, i cili është gjithashtu një aleat shumë i ngushtë i Iranit siç është Moska.

Kështu që; nëse Irani fillon një luftë kundër SHBA-së në rajon dhe Izraeli dhe SHBA-të do të përgjigjen duke kryer sulme ajrore mbi Iranin, ne po i afrohemi jashtëzakonisht shumë një lufte gjithëpërfshirëse me një aleancë me dy blloqe që po luftojnë njëri-tjetrin.

Në këtë rast, Irani e di saktësisht se përfaqësuesit e tij mund të kryejnë disa lloje sulmesh kundër trupave amerikane në Lindjen e Mesme.

Zhvillimi i ri në këtë kontekst është se Teherani tani i ka vënë pistoletën Uashingtonit siç thanë ata, SHBA duhet të ndalojë mbështetjen e luftës të Tel Avivit kundër Hamasit në Gaza.

Nëse kjo nuk do të ndodhë, ne mund të presim që trupat e IRGC-së në Siri dhe Irak, të përfshihen aktivisht në sulmet ndaj aseteve ushtarake amerikane.

Situata tani është më krokante se kurrë më parë.

Ndërkohë, vazdhoni të përditësoheni
Abonohuni në Pri Radio

Written by: admin

Rate it

Similar posts

Aktuale

Udhëheqësit botërorë që po marrin pjesë në Forumin Ekonomik Botëror (WEF) në Davos do të diskutojnë rreth një pandemi të mundshme që mund të shkaktojë 20 herë më shumë

Sëmundja X nuk ekziston, por termi përdoret për të planifikuar një epidemi ndërkombëtare hipotetike të ardhshme të shkaktuar nga një patogjen që ende nuk dihet se shkakton sëmundje te njerëzit, siç përcaktohet nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). OBSH-ja paralajmëron se sëmundja e panjohur X mund të shkaktojë 20 herë […]

todayJanuary 17, 2024 20

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%