Pri Radio I Radio Qe Ju Ndjek Pas Kudo Qe Shkoni
Pri Radio PROMOVIM keni deshirë që biznesi juaj të ecë më mir dhe të ka më shumë sukses, atëher na kontaktoni në Whatsup: +383 45 847 788 ose në +43 677 644 98 591. Me një ekipë profesionale dhe nga audienca e ndegjueshmërisë, ne ju ofrojm një shërbim profesional. na kontaktoni në Whatsup: +383 45 847 788 ose +43 677 644 98 591

Aktuale

Haxhiu ftohet për të dëshmuar në Prokurorinë Speciale lidhur me deklaratën e saj për rastin Dehari

todayNovember 9, 2023 14

Background
share close

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka njoftuar të enjten se është ftuar nga Prokuroria Speciale që të dëshmojë lidhur me rastin e Astrit Deharit.

 

Sipas Haxhiut, e gjithë kjo bazuar në një status të saj të bërë në rrjete sociale në përvjetorit e ndarjes nga jeta të Deharit.

“Prokurori Special, Afrim Shefkiu, paska kërkuar nga unë që të përgjigjem se kush janë vrasësit e Astrit Deharit! E gjithë kjo bazuar në një status timin në rrjetet sociale, në përvjetorin e Astrit Deharit”, ka shkruar ministrja në Facebook.

Ajo tutje ka thënë se një prokuror duhet ta dijë se Ministri i Drejtësisë nuk mund të jetë prokuror e as gjyqtar.

“Unë nuk mund t’i marrë përgjegjësitë e tij. Lëndën e Astrit Deharit, prokurori Afrim Shefkiu e ka që nga viti 2019 dhe ende nuk ka asnjë rezultat në zbardhjen e këtij rasti. Ai është përgjegjës për t’i treguar familjes dhe qytetarëve se kush janë vrasësit!”.

Megjithatë, Haxhiu ka thënë se do ta japë dëshminë e saj lidhur me këtë, por ka shtuar se “Prokurori Shefkiu dhe eprori i tij, që nuk mund të na heshtin, në kërkesën tonë për drejtësi”.

 

Written by: admin

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%