Pri Radio I Radio Qe Ju Ndjek Pas Kudo Qe Shkoni
Pri Radio PROMOVIM keni deshirë që biznesi juaj të ecë më mir dhe të ka më shumë sukses, atëher na kontaktoni në Whatsup: +383 45 847 788 ose në +43 677 644 98 591. Me një ekipë profesionale dhe nga audienca e ndegjueshmërisë, ne ju ofrojm një shërbim profesional. na kontaktoni në Whatsup: +383 45 847 788 ose +43 677 644 98 591

Kosovë

17 Results / Page 1 of 2

Background

Aktuale

Haxhiu ftohet për të dëshmuar në Prokurorinë Speciale lidhur me deklaratën e saj për rastin Dehari

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka njoftuar të enjten se është ftuar nga Prokuroria Speciale që të dëshmojë lidhur me rastin e Astrit Deharit.   Sipas Haxhiut, e gjithë kjo bazuar në një status të saj të bërë në rrjete sociale në përvjetorit e ndarjes nga jeta të Deharit. “Prokurori Special, Afrim Shefkiu, paska kërkuar nga unë që të përgjigjem se kush janë vrasësit e Astrit Deharit! E gjithë kjo bazuar në një status timin në rrjetet sociale, në përvjetorin […]

todayNovember 9, 2023 14

Aktuale

Haradinaj: Të gjeturat e Raportit të Progresit shqetësuese, Kosova ka ecur prapa në marrëdhëniet me BE-në

  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, i ka cilësuar si shqetësuese të gjeturat e Raportit të Progresit për Kosovën të Komisionit Evropian. Ai në një deklarim për media para Kuvendit të Kosovës, ka thënë se performanca e qeverisjes është e vlerësuar dobët si dhe është përmendur edhe korrupsioni e çështje të tjera. “Është pritur që vlerësimi do të jetë me mjaft çështje që janë shqetësuese për vendin edhe janë adresuar shumica e këtyre shqetësimeve. Pra, […]

todayNovember 9, 2023 10

Aktuale

Kuvendi miraton Deklaratën në mbështetje të Rezolutës së PE-së për sulmin në Banjskë

  Kuvendi i Kosovës ka miratuar Deklaratën në mbështetje të Rezolutës së Parlamentit Evropian mbi zhvillimet e fundit në dialogun Kosovë-Serbi, përfshirë situatën në komunat veriore të Kosovës. Nga 88 deputetë të pranishëm, 86 votuan pro miratimit të kësaj deklarate. Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, prezantoi para deputetëve pikat e kësaj deklarate: 1.  Kuvendi vlerëson lartë të gjitha qëndrimet politike të PE në lidhje me cenimin e integritetit territorial nga Serbia. 2. […]

todayNovember 9, 2023 3

Aktuale

Sindikata i kërkon Kuvendit ta shqyrtojë seriozisht rritjen e buxhetit të RTK-së

Sindikata e Punëtorëve e RTK-së ka kërkuar nga Kuvendi i Kosovës që këtë vit ta shqyrtojë seriozisht rritjen e buxhetit të RTK-së, “përndryshe me këtë buxhet do të rrënohet përfundimisht”.   Sipas komunikatës për media, RTK aktualisht gjendet në fazën më të rëndë financiare që prej themelimit të saj. “Në RTK nuk ka kushte të punës, ose thënë më mirë janë kushte emergjente të funksionimit. Tash e 23 vjet jemi duke vepruar në objekte të huaja, të cilat janë të stërvjetruara […]

todayNovember 9, 2023 1

Aktuale

Krasniqi, Kurtit: Mos bjer në provokime, mos trego më shumë se të qorton Lajçaku

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se e mori fjalën që t’a këshillojë kryeministrin që të mos bie në provokime. Ai i tha që të mos tregojë shumë, sepse siç u shpreh Krasniqi, do ta qortojë Lajçaku. “Më shumë dola t’i them kryeministrit mos bjer në provokime, mos trego më shumë se të çorton Lajçaku, e ke dhënë fjalën s’kam me tregu, mbaje fjalën, rri mirë edhe ata tani ta rrehin shpinën se ka nisë me […]

todayNovember 3, 2023 3

Aktuale

Ushtria serbe afër Kosovës, vjen paralajmërimi: Le ta provojnë prapë! Ja çfarë do t’u ndodhë

Eksperti i sigurisë, Ilir Kulla, ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin “Review” në Euronews Albania, ku foli në lidhje me situatën në veri të Kosovës. Kulla tha se shtimi i forcave të ushtrisë serbe në kufi me Kosovën, është thjesht një shoë, pasi Serbia e ka provuar disa herë luftën dhe ka humbur. Sipas tij nëse Serbia sulmon Kosovën, atëherë ajo do të ndahet akoma më shumë në territore më të vogla. “Pas kësaj që pësuan para një […]

todayOctober 1, 2023 9

Aktuale

Gashi ‘godet’ Buzhalën pas sulmit terrorist në Banjskë, vjen me një kërkesë për policinë dhe prokurorinë

Analisti Lirim Gashi ka komentuar pushimin vjetor që gazetari Berat Buzhala ka marrë ditët e fundit. Sipasj tij, Buzhala ka marrë pushim vjetor kur ndodhi sulmi terrorist në Banjskë “sepse ju kanë sos rrenat, intrigat, mashtrimet dhe manipulimet”. Gashi kërkoi që policia dhe prokuroria ta merr në pyetje dhe ta detyrojë atë ta pranoj se “kush e ka frymëzu dhe sa e ka pagu për më qenë kaq tradhtar” Krahas kësaj, tha se Buzhala bashkë me Baton Haxhiun duhet të […]

todayOctober 1, 2023 7

Aktuale

Lokacionet e objekteve të lidhura me Radoiçiqin

Të lidhura me Radoiçiqin ka bastisur disa objekte që besohet se janë në pronësi të politikanit dhe biznesmenit serb të Kosovës, Millan Radoiçiq. Ai është i dyshuari kryesor për sulmin e armatosur në Banjskë të Zveçanit, ku u vra polici Afrim Bunjaku. Policia bastisi një shtëpi pranë liqenit të Ujmanit, në komunën e Zubin Potokut, një restorant në Mitrovicë të Veriut, një shtëpi në Zveçan, si dhe disa objekte në Spitalin e Mitrovicës së Veriut Të gjitha këto bastisje lidhen […]

todayOctober 1, 2023 1

Aktuale

Osmani në La Repubblica për ushtrinë serbe afër kufirit: S’e kemi parë në 25 vitet e fundit, e paprecedentë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për La Repubblika, ka folur për sulmin terrorist në veri, ku u vra rreshteri Afrim Bunjaku, një polic u plagos dhe dy të tjerë u lënduan. Ajo ka thënë se Serbia më 24 shtator ka kryer akt agresioni dhe se po përgatitet të kryejë një tjetër, duke dërguar ushtrinë afër kufirit. Osmani ka thënë se kjo është e paprecedentë. “Ka prova të pakundërshtueshme. Serbia ka kryer një akt agresioni më 24 dhe […]

todayOctober 1, 2023

0%