Pri Radio Qe Ju Ndjek Pas Kudo Qe Shkoni
<Promovo Biznesin tuaj> keni deshirë që biznesi juaj të ecë më mir dhe të ka më shumë sukses, atëher na kontaktoni në Whatsup: +383 45 847 788 . Me një ekipë profesionale dhe nga audienca e ndegjueshmërisë, ne ju ofrojm një shërbim profesional. na kontaktoni në Whatsup: +383 45 847 788 .

Politics

59 Results / Page 1 of 7

Background

Aktuale

Kurti qëndron në QKUK, interesohet për gjendjen shëndetësore të lënduarve nga shpërthimi i bombolës së gazit

Kurti ka lavdëruar personelin e QKUK-së për ndihmë e ofruar personave që kërkuan ndihmë mjekësore nga lëndimet e pësuara. Kurti ka thënë se disa janë të lënduar lehtë, por ka edhe të lënduar rëndë me djegie të shkallës së dytë e të tretë. Nuk është aksidenti i parë i këtillë, qytetarët dhe familjet duhet të kenë shumë vëmendje te blerja dhe përdorimi i sigurt i gazit, gjithnjë sipas rregullave strikte, për shtëpitë dhe lokalet e tyre. Ndërkaq inspektoriatet dhe organet […]

todayJanuary 13, 2024 26 7

Aktuale

Goditet nje Polic Me vetur Ne Suhodoll !!

Zyrtarët policorë gjatë realizimit të detyrave të tyre, sot rreth orës 12:40 në fshatin Suhodoll- Mitrovicë Veri, gjatë tentimit për të ndaluar për kontroll një veturë të dyshuar, drejtuesi i veturës nuk ka ndaluar dhe me veturë ka sulmuar-goditur një zyrtar policor dhe po ashtu një veturë të policisë. Të ndodhur në këtë situatë kur seriozisht ishte e rrezikuar jeta e zyrtarëve policorë, zyrtarët për të mbrojtur jetën dhe vënë situatën nën kontroll, janë detyruat të përdorin armët e zjarrit. […]

todayJanuary 13, 2024 26

Aktuale

Haxhiu ftohet për të dëshmuar në Prokurorinë Speciale lidhur me deklaratën e saj për rastin Dehari

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka njoftuar të enjten se është ftuar nga Prokuroria Speciale që të dëshmojë lidhur me rastin e Astrit Deharit.   Sipas Haxhiut, e gjithë kjo bazuar në një status të saj të bërë në rrjete sociale në përvjetorit e ndarjes nga jeta të Deharit. “Prokurori Special, Afrim Shefkiu, paska kërkuar nga unë që të përgjigjem se kush janë vrasësit e Astrit Deharit! E gjithë kjo bazuar në një status timin në rrjetet sociale, në përvjetorin […]

todayNovember 9, 2023 15

Aktuale

Haradinaj: Të gjeturat e Raportit të Progresit shqetësuese, Kosova ka ecur prapa në marrëdhëniet me BE-në

  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, i ka cilësuar si shqetësuese të gjeturat e Raportit të Progresit për Kosovën të Komisionit Evropian. Ai në një deklarim për media para Kuvendit të Kosovës, ka thënë se performanca e qeverisjes është e vlerësuar dobët si dhe është përmendur edhe korrupsioni e çështje të tjera. “Është pritur që vlerësimi do të jetë me mjaft çështje që janë shqetësuese për vendin edhe janë adresuar shumica e këtyre shqetësimeve. Pra, […]

todayNovember 9, 2023 11

Aktuale

Kuvendi miraton Deklaratën në mbështetje të Rezolutës së PE-së për sulmin në Banjskë

  Kuvendi i Kosovës ka miratuar Deklaratën në mbështetje të Rezolutës së Parlamentit Evropian mbi zhvillimet e fundit në dialogun Kosovë-Serbi, përfshirë situatën në komunat veriore të Kosovës. Nga 88 deputetë të pranishëm, 86 votuan pro miratimit të kësaj deklarate. Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, prezantoi para deputetëve pikat e kësaj deklarate: 1.  Kuvendi vlerëson lartë të gjitha qëndrimet politike të PE në lidhje me cenimin e integritetit territorial nga Serbia. 2. […]

todayNovember 9, 2023 5

Aktuale

BREAKING >> Një nëndetëse e klasit Ohio mbërriti në zonën e përgjegjësisë të Komandës Qendrore të SHBA

BREAKING  – US CENTCOM: Më 5 nëntor 2023, një nëndetëse e klasit Ohio mbërriti në zonën e përgjegjësisë të Komandës Qendrore të SHBA. Kjo do të thotë se SHBA është gati të lëshojë raketa lundrimi drejt Iranit në rast të një përshkallëzimi ushtarak. Nuk ndodh shpesh që Qeveria e SHBA-së e pranon vendndodhjen e një SSGN. Kur kjo ndodh, është një mesazh i qatrë për kundërshtarët.

todayNovember 6, 2023 7

Aktuale

Dështon Iron Dome !!! >> VIDEO

Iron Dome është hekur në kuptimin e vërtetë të fjalës. Raketa e mbrojtjes ajrore kthehet në tokë, duke shpërndarë një breshër të përsosur të copëzave për të gjithë të përfshirët.

todayNovember 6, 2023 7

Aktuale

Kina ka thënë së fundmi se çdo shkelje e sovranitetit të Iranit do të shkaktojë një përgjigje nga Pekini

    Veçanërisht, Kina ka thënë së fundmi se çdo shkelje e sovranitetit të Iranit do të shkaktojë një përgjigje nga Pekini, i cili është gjithashtu një aleat shumë i ngushtë i Iranit siç është Moska. Kështu që; nëse Irani fillon një luftë kundër SHBA-së në rajon dhe Izraeli dhe SHBA-të do të përgjigjen duke kryer sulme ajrore mbi Iranin, ne po i afrohemi jashtëzakonisht shumë një lufte gjithëpërfshirëse me një aleancë me dy blloqe që po luftojnë njëri-tjetrin. Në […]

todayNovember 6, 2023 2

0%